ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» – реконструкція конвертерного цеха з заміною газоочисних установок

Фахівці Цеху котельних та водопідготовчих установок     ПрАТ «ВТП «Укренергочормет» 
(керівник Меліхов С.В.) приймають участь у реалізації проекту реконструкції конвертерного цеху із заміною газоочисних установок ПАТ«АрселорМіттал Кривий Ріг».

На даному етапі реалізації інвестиційного проекту наші фахівці вирішують наступні завдання:

•  аналіз існуючих технологічних схем та характеристик основного технологічного обладнання водяного охолодження конвертерних газів (ВОКГ), включаючи відкриту циркуляціонну систему охолодження конвертерних газів;
•  аналіз проектної документації ВОКГ конвертерів другого блоку конвертерного цеха;
•  візуальне та інструментальне обстеження технічного стану ВОКГ конвертерів другого блоку конвертерного цеху з метою виявлення недоліків роботи системи;
•  аналіз залишкового періоду експлуатації основного технологічного обладнання, включаючи кожух охолодження кільця ВОКГ;
•  аналіз працездатності відкритої циркуляційної системи охолодження конвертерних газів конвертерів;
•  аналіз роботи насосної станції, після реконструкції газоочистуї установки (ГОУ) конвертерів;
•  рекомендації по реконструкції газоочистних установок за конвертерами

Довідка: ПАТ «АрселорМиттал Кривий Ріг» реалізує інвестиційний проект на 83 млн. долл. США з проведенням реконструкції конвертерного цеху та будівництва нових газоочисних установок за конвертерами №№4,5,6. ПАО «АрселорМіттал Кривий Ріг», веде будівництво системи первинного охолодження та очищення газів у конвертерному цеху з впровадженням автоматизованої системи екологічного моніторингу. Виконання цього інвестиційного проекту дасть можливість підприємству скоротити обсяги викидів забруднюючих речовин у атмосферу на 2,7 тис. тонн в рік.
Реконструкція також спрямована на зміну технології виплавки конвертерної стали - переходу з повного дожига конвертерного газу на його частковий дожиг. Ця технологія сприяє зменшенню промислового навантаження на навколишнє середовище та дозволить знизити споживання електроенергії на 5 млн. кВт. Крім того, реконструкція установок очищення газу від конвертерів допоможе покращити якість водопостачання цеху та збільшити інтенсивність очищення конвертерів киснем, що забезпечить підвищення продуктивності агрегатів. Очікуваний ефект від будівництва замкнутого циклу охолодження конвертерів - зниження споживання води на 100 м.куб. на годину.
Луіс Херубім, головний інженер проекту (газоочисні установки конвертерного цеху) служби інвестицій та управління проектами ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»: «Як найбільше підприємство гірничо-металургійного комплексу України, ми з усією відповідальністю прагнемо до зниження нашого впливу на навколишнє середовище. Ефективність виробництва та впровадження природоохоронних проектів - це пріоритет наших інвестиційних програм і стратегій розвитку підприємства. Масштабна реконструкція конвертерного цеху та установки очищення газу за всіма конвертерами дозволить зменшити споживання води та електроенергії, що призведе до зниження собівартості продукції та підвищення конкурентоспроможності ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» в умовах непростої ситуації у металургійній галузі. Однак головним ефектом впровадження цього інвестиційного проекту є значне скорочення викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря, що важливо як для Кривого Рогу, так і для всього регіону, де веде свою діяльність ПАО «АрселорМіттал Кривий Ріг».
Реконструкція конвертерного цеху передбачає заміну всього технологічного обладнання. Зокрема, планується будівництво двоконтурного скрубера, в якому відбувається процес основної очистки, будівництво нових газоходів, димососної і факельної стойки для дожигу газу. Також будується комплекс підвищувальної насосної та шести газоаналізаторів для аналізу складу газу, необхідних як для ведення технології, так і для контролю екологічних параметрів. В даний момент вже зведено будівлю азотно-розподільного пункту, ведеться монтаж факельної стойки, будівлі димососної. Виконані фундаменти під газоходи та електротехнічні приміщення, а також котловани під фундамент підвищувальної насосної та під гідроприміщення для управління рухом кессону.
https://ukraine.arcelormittal.com/index.php?id=10&pr=386